XANADU – vaším IT partnerem už celých 30 let

Naše společnost je s vámi už víc než 30 let. Čas opravdu plyne jako voda. Jistě budete souhlasit, že během těch tří dekád se toho mnoho změnilo. Tak na příklad způsob, jakým vedeme své firmy a jak funguje jejich IT. Mnoha proměnami prošly dokonce i metody naší práce. K nepoznání je celý svět technologií, jiné je jeho směřování. I současné trendy jsou na hony vzdálené těm, které panovaly na začátku devadesátých let.

Právě v té době, přesněji v roce 1991 vznikla naše společnost, tehdy pod svým původním názvem CAD Studio, který se časem změnil. Co se po celou dobu působení naší společnosti nezměnilo, je naše mise, tedy hledání a poskytování ucelených a kompletních řešení v oblasti ICT. Profesionálně, ale zároveň vždy s osobním přístupem. Nepředbíhejme však. Vezmeme věci popořadě.

Tým Xanadu

Stáli jsme na začátku IT v Česku

Jak jsem již zmínil, naše mise, spjatá ještě se jménem společnosti CAD Studio, začala v březnu roku 1991. Bez velké míry nadsázky se dá říct, že v té době bylo ICT v česku ještě v plenkách. A tak můžeme směle tvrdit, že naše zkušenosti sahají až k samotným počátkům adopce informačních technologií u nás. A časem, když se tyto technologie stávaly neodmyslitelnou součástí našich životů, následovala naše společnost jejich postup svým vlastním vývojem. Jen velmi málo společnostní se může prokázat takovou historií a tolika zkušenostmi.

Na počátku bylo portfolio námi poskytovaných služeb a produktů velmi omezené, zvlášť v porovnání s dnešním záběrem. Našimi zákazníky byli pouze konstruktéři a projektanti. Těm jsme dodávali software a řešení pro CAD/CAM systémy. Už tenkrát se ale projevoval náš přístup k zákazníkům, který naši práci definuje dodnes, totiž profesionální přístup, podpora a servis.

Máme za sebou dynamický rozvoj

Důležitou sezónou pro rozvoj naší firmy byl rok 2000, kdy se CAD Studio stalo součástí holdingu AAC, jednoho z tehdy největších subjektů v oboru IT na českém a slovenském trhu. Pak, o dva roky později, v říjnu 2002 po akvizici firmy i-systems/Oskar, naše společnost ještě více rozšiřuje portfolio nabízených produktů a služeb a přijímá dnes již dobře známé jméno, XANADU. Na začátku roku 2005 mění název na AAC Solutions, a dalším organickým růstem vzniká společnost s devadesáti zaměstnanci a celorepublikovým záběrem na poli poskytování ICT služeb.

Netrvá to však dlouho a AAC Solutions svým osamostatněním od holdingu AAC získává své jméno XANADU zpět. V září roku 2010, po konsolidaci trhu CAD/CAM v České republice se od firmy odděluje divize CAD a GIS, která se stává součástí holdingu Autocont. Od té doby má za sebou XANADU preferovaný růst prodeje dlouhodobých služeb a stabilních hospodářských výsledků. Tedy už více než 10 let. Nezměnila se také naše celorepubliková působnost. Dnes se pyšníme jednou z mála sítí poboček v pěti lokalitách na celém území ČR, téměř padesátkou stabilních zaměstnanců a tržbami v objemu 375 milionů jen za minulý rok.    

Recepce

Kompletní IT služby

Od doby založení se rozsah námi poskytovaných IT služeb rozrostl mnohonásobně. Dnes našim zákazníkům poskytujeme služby opravdu komplexní, od síťových řešení a složitých infrastruktur IT systémů, přes tiskové systémy, kompletní servis, správu a rozvoj firemního IT i zajištění bezpečnosti, až po částečný nebo úplný outsourcing. Našimi zákazníky jsou střední i větší subjekty z komerčního i veřejného sektoru po celém území ČR. Mezi naše spokojené a dlouhodobé klienty z veřejné správy patří například Česká národní banka, Český rozhlas, Ředitelství silnic a dálnic, Univerzita Pardubice a hned trojice ministerstev. Z těch komerčních klientů jmenujme třeba nadnárodní firmy Unicredit, DB Schenker, Varroc nebo známou poradenskou skupinu Apogeo Group, Autocentrum Klokočka nebo světoznámou mediální společnost Forbes.

Nemá smysl jmenovat všechny naše zákazníky. Za těch 30 let jich bylo mnoho, desítky firem se na nás obrací opakovaně. To svědčí o tom, že se u nich firma XANADU těší dobrému renomé. Oceňují na nás mnohé, od vysoké profesionality a letitých zkušeností z oboru, dlouholetou stabilitu až po osobní aktivní způsob jednání a spolupráci při jejich rozvoji.

Spolehliví partneři pro budoucnost

V neposlední řadě XANADU garantuje vysoké standardy kvality práce a služeb, což oceňují nejenom zákazníci, ale také naši partneři. Za ta tři desetiletí jsme získali důvěru mnoha výrobců a světových technologických firem. O kvalitě našich služeb vypovídá i množství certifikací, které jsou XANADU pravidelně udělovány a prověřovány partnerskými firmami. Opět, je jich mnoho, tak zmiňme třeba jen společnost Hewlett Packard Enterprise a HP Inc., se kterými jsme v přímém partnerství a firmy Microsoft, VMware, Sophos, Cisco, Eset, Dell, Lenovo nebo IBM, se kterými pravidelně spolupracujeme.

Jak jistě uznáte, za těch 30 let existence XANADU ušla pořádný kus cesty. Prošli jsme mnoha změnami, získali spoustu partnerů a spokojených zákazníků. Také jsme se toho mnoho naučili, a v tom, co děláme se neustále zdokonalujeme. Naše cesta tedy rozhodně nekončí a mise pokračuje dál. I přes často složité a namáhavé proměny posledních třiceti let jsme vám stáli oporou jako spolehlivý a věrný partner a v tom hodláme pokračovat i do budoucna. Nejméně dalších třicet let.

Tým Xanadu