X-News – září 2018

HP Metal Jet 3D: kovové tiskárny pro 4. průmyslovou revoluci

Tisknout z plastu dnes dokáže kdejaká 3D tiskárna...  Společnost HP však představila průmyslovou 3D tiskárnu Metal Jet 3D, která by se měla prosadit v reálné masové výrobě a významně akcelerovat 4. průmyslovou revoluci. HP v této souvislosti mluví především o automobilovém a zdravotnickém průmyslu, čemuž by měla odpovídat i rychlost, kvalita a náklady na 3D tisk pomocí Metal Jet 3D.

Tiskárny s technologií Metal Jet jsou založeny na technologii využívající kov v podobě prášku. Ten se nanáší ve vrstvách a pouze na určená místa je poté aplikována tekutina, která pak pod vlivem "energetického zdroje" vytvrdí danou část a pak se celý postup opakuje. Aktuální tiskárna dokáže tvořit objekty o celkové velikosti až 430 x 320 x 200 mm, a to ze stavebních bloků o velikosti jen 20 x 20 x 50 mikronů. Po vytisknutí celého díla se nevyužitý kovový prášek odstraní pro opětovné použití a výsledek se ještě musí zahřát/natavit, aby poskytl potřebnou pevnost.

V XANADU víme o tisku (téměř) vše. Rádi poradíme i vám. Kontaktujte nás.


IBM vyvinula dron, jenž rozpozná únavu a doručí kávu

Bezpilotní letounek byl patentován v USA jako zařízení, které umí rozpoznat „kognitivní stav“ zaměstnance v kanceláři a doručit mu šálek kávy.

Podle jednoho z nákresů zařízení vypadá jako malý vrtulník, k jehož spodní části je připevněno lanko s držákem na kávu. Při doručení se lanko odvine od dronu směrem dolů, což umožní šálek s nápojem snáze uchopit. Patent popisuje různé varianty způsobu doručení kávy: dron může například nalít kávu do šálku zaměstnance, nebo ji doručit v sáčku, který má zabránit vylití.

Zároveň by dron mohl být vybaven senzory snímající rozšíření zorniček zaměstnance, krevní tlak a výraz v tváři, a na základě toho vyhodnotit, zda je daný člověk unavený. Alternativně bude možné dron s kávou přivolat zamáváním.

Bohužel není jasné, zda se bude stroj bude někdy doopravdy vyrábět a prodávat...

(ilustrační obrázek)


Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Photopea je pokročilý editor rastrové grafiky, který funguje přímo na webu v libovolném prohlížeči. Není třeba nic stahovat ani instalovat.

Photopea nabízí skoro všechny myslitelné nástroje, podporuje vrstvy úprav, rastrové i vektorové masky, photoshopové Smart Objecty, možnost zarovnání objektů. Nechybí nejpoužívanější filtry, retušovací štětec ani šikovná historie úprav. Editor už se dostal do stavu, kdy běžný uživatel všechny jeho funkce ani nevyužije. Tvůrce ale nepolevuje a přidává stále nové...


Stačí říct a Google zamkne vašim dětem telefon

Služba Family Link od Googlu je dostupná i v Česku. Umožňuje rodičům kontrolovat, co děti dělají na svých mobilních telefonech. Zatímco doposud byla služba určena pro rodiče s dětmi do 13 let, nově je možné ji využít i na teenagery, kteří již mají i svůj Google účet. Náctiletí musí se zařazením souhlasit a oproti dětským účtům jim rodiče nemohou změnit heslo ani zámek telefonu. Možné je také telefon z dozoru odebrat, rodičům ale o tomto kroku vyskočí notifikace.

Další novinkou, kterou využijí hlavně ti, kteří mají telefon v angličtině či některém z dalších podporovaných jazyků, je integrace asistenta. Hlasovým příkazem „Hey Google, lock Peter's device“ je možné zablokovat konkrétní telefon.

Novinky jsou dostupné již nyní a postupně se aktivují všem uživatelům společně s tím, jak Google Family Link rozšiřuje téměř po celém světě.


Microsoft prodlouží firmám podporu Windows 7

Firemní klientela Microsoftu dostane na přechod na Windows 10 tři roky navíc. Bude si za to ale muset připlatit. Že definitivní pohřbení Windows 7 nebude snadné, naznačují také čísla. Podle posledních statistik se starším systémem stále pracuje minimálně 184 milionů komerčních počítačů, což je více než třetina ze všech počítačů s tímto systémem.

Chcete mít jistotu, že vám budou počítače a další zařízení fungovat spolehlivě? Obraťte se na experty XANADU!


VMware posiluje v optimalizaci multicloudových prostředí

Souběžné využití více cloudových poskytovatelů má své výhody, ale současně jej v běžném provozu doprovází relativně unifikovaná sada problémů. Právě ty dokáže odstranit nebo vyřešit stejnojměnná platforma firmy CloudHealth Cloud Management Platform. Právě proto se společnost VMware, která je průkopníkem a předním poskytovatelem cloudových technologií a řešení, rozhodla toto společnost koupit a zařadit do svého portfolia.

Digitalizujte a budete mít kdykoli a odkudkoli jednoduchý a bezpečný přístup k aplikacím a datům, které potřebujete pro svůj růst svého byznysu. V XANADU jsme partnery VMware a s přechodem na cloud vám rádi pomůžeme.


První offline mapy pro Apple CarPlay

GPS navigační aplikace Sygic, kterou používá více než 200 milionů lidí po celém světě, se stává kompatibilní s Apple CarPlay. Budou to první off-line mapy v Apple CarPlay. Mezi některé bezpečnostní prvky aplikací Sygic patří: pokročilá upozornění na změny povolené rychlosti; prediktivní plánování trasy s funkcí prognózy dopravních zácp; asistent pro jízdu v pruzích, který řidičům umožňuje bezpečnější přejíždění mezi jízdními pruhy; hlasová navigace a dopravní informace v reálném čase aktualizované v intervalu dvou minut.


Úsměv měsíce

Tati, z čeho jsou mraky...?

:-)

(Zdroj: Internet)


 
Praha | Pardubice | Brno | České Budějovice | Ostrava  
 
 

Copyright © XANADU, a.s., 2018