X-News – únor 2019

Software Y Softu odhaduje spotřebu materiálu pro 3D tisk

Y Soft Corporation vylepšila své řešení pro správu tisku YSoft be3D eDee, které se skládá z plně uzavřené 3D tiskárny, softwaru DeeControl, který vytváří do souboru 3D modelu informace o 3D vrstvách, softwaru YSoft SafeQ Print Management, materiálového vlákna a příslušenství. Tiskárny eDee jsou určeny převážně pro školy s rozmanitým rozsahem věku studentů.

Při použití 3D tiskárny eDee jsou nyní žáci informováni, pokud zásoba vlákna materiálu 3D tiskárny není dostatečná pro zamýšlenou tiskovou úlohu. Mezi nové funkce patří také rozšířená rozšířená jazyková podpora softwaru DeeControl. 

XANADU má dlouholeté zkušenosti s implementací systému YSoft SafeQ, který je přední světovou platformou v oblasti řízení tisku včetně jeho zabezpečení, mobility, udržitelnosti a nákladové efektivity. Pokud chcete mít ve firmě náklady na tisk pod kontrolou, kontaktujte naše experty na tisková řešení


Nové laptopy HP ProBook 445 G6 a HP ProBook 455 G6 běží na procesorech AMD Ryzen

Novými notebooky ProBook 445 G6 a ProBook 455 G6 vybavenými procesory AMD Ryzen HP cílí především na firmy. Mohou mít až 16 GB DDR4 operační paměti a až 1TB pevný disk. Displej HP ProBooku 445 G6 je 14,6palcový, ProBook 455 G6 má větší 15,6palcovou obrazovku. U firemních počítačů HP je již tradicí posílená bezpečnost, v oblasti konektivity jsou připraveny dva porty USB-A 3.1 Gen1, jeden USB-C 3.1 Gen1, jeden USB 2.0, RJ-45 konektor, HDMI 1.4b, kombinovaný audio jack a čtečka SD karet. Samozřejmostí je bezdrátové připojení Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2.

U HP ProBooku 445 G6 výrobce slibuje výdrž na 11,5 hodiny, u 15,6palcové verze je to pak 9 hodin a 15 minut. V obou případech lze využívat funkci HP Fast Charge, díky které se baterie rychle dobije až na 50 % kapacity. Klávesnici mají počítače odolnou vůči polití. Obě novinky budou v České republice dostupné od dubna, předobjednat si je u XANADU můžete již nyní.


Nejen v Jihlavě si zobrazíte online polohu vozidel MHD a jejich zpoždění. Praha stále čeká

Jako další z měst v Česku zpřístupnila Jihlava na webu online data zobrazující aktuální polohu vozidel městské hromadné dopravy. Cestující si mohou zobrazit, kde se nachází jednotlivá vozidla a zda nemají zpoždění. Mapa je dostupná skrze webovou stránku, která ukáže aktuální polohu vozidel včetně jejich zpoždění, umístění se aktualizuje každých deset sekund. Prozatím zde najdete pouze městské linky, do budoucna se ale plánuje rozšiřování služby. 

Podobný webový systém nabízí například město BrnoOlomoucký kraj, Ústecký krajOstravský dopravní podnik. Všechny jsou dostupné jak na počítačích, tak v mobilních telefonech. Na oficiální službu podobného typu stále čeká Praha. Zde můžete využít mezinárodní stránky Traze.app, která sice nezobrazí zpoždění, polohu a výpis zastávek u jednotlivých vozidel zvládne.


Windows 7 budou podporovány i další roky. Zadarmo to nebude

Příští rok v lednu plánuje Microsoft oficiálně ukončit podporu pro operační systém Windows 7, který je stále ještě nainstalován zhruba na třetině všech počítačů s Windows. Už v lednu 2015 byla ukončena tzv. mainstreamová podpora, v jejímž rámci poskytuje Microsoft bezplatnou podporu a přijímá návrhy na vylepšení designu i funkcí systému.Místo toho začala platit rozšířená podpora, která zahrnuje všechny aktualizace a vylepšení systému, dostupné však nebudou například okamžité opravy, které se netýkají zabezpečení. Ty vycházejí vždy při pravidelných aktualizacích druhé úterý v měsíci. Tento typ podpory skončí v lednu 2020.

Co bude dál? Aktualizace vsi budou moci uživatelé stahovat i nadále, ale jen někteří a za peníze. Majitelé Windows 7 Enterprise za aktualizační službu zaplatí 25 dolarů ročně (570 Kč). V případě Windows 7 Pro se cena vyšplhá za první rok na 50 dolarů, za druhý na 100 dolarů a za třetí na 200 dolarů. Platí se za každý počítač zvlášť. Pro uživatele tedy bude vhodnější přejít na některou z novějších verzí Windows, která je ještě podporována. Placený aktualizační program se vyplatí pouze ve velkých firmách, kde by přechod na novější verzi Windows mohl znamenat značné pracovní komplikace.

Pokud si nejste jisti, jak jsou na tom vaše počítače, kontaktujte XANADU. Poradíme vám.


Start Apple Pay překonal nejdivočejší sny bank

Skutečnost, že do Česka dorazila služba Apple Pay, nebylo možné přehlédnout. Opět se potvrdila marketingová genialita Applu, kdy média věnovala možnosti zaplatit za nákup prostřednictvím iPhonu či hodinek iWatch takový prostor, který se snad ani nedá koupit. Současně se ukázala i tržní síla uživatelů produktů Apple, když již během prvních hodin od spuštění služby proběhlo o několik řádů vyšší množství transakcí (o celkovém finančním objemu ani nemluvě), než u již zavedené obdobné služby Android Pay pro uživatele zařízení se stejnojmenným operačním systémem. 

S bezpečným nastavením služby Apple Pay pomůže například průvodce na Novinky.cz.


YouTube Kids chrání děti před nevhodným obsahem a rodičům usnadňuje kontrolu

Google v Česku spustil aplikaci YouTube Kids s videoobsahem pro děti a rodiny. Nabízí větší kontrolu nad tím, jaký obsah si děti na největším videoportálu pouští: pokročilé algoritmy vybírají pro tuto aplikaci vhodný a bezpečný obsah. Služba umožňuje rozdílně nastavit až osm dětských profilů a rozhodnout se, zda je konkrétnímu dítěti povolit. Zablokovat vyhledávání v prostředí YouTube Kids mohou rodiče například mladším dětem. Naopak starším dětem lze vyhledávání v aplikaci povolit a nechat je svobodně objevovat.

Vedle YouTube Kids Google nabízí například aplikaci Family link, která umožňuje rodičům získat přehled o tom, kolik času děti tráví na digitálních zařízeních, v jakých aplikacích, nastavit limity či mít přehled o jejich poloze.


Nadiktujte delší texty místo jejich psaní

Na webové stránce Dictanote je k dispozici služba pro rozpoznávání hlasu, pomocí které můžete snadno a pohodlně převést mluvené slovo na text, který můžete dále upravovat. Stačí mít počítač s mikrofonem.Výhodou služby je, že funguje poměrně spolehlivě i v češtině, a také to, že je (s omezenou funkčností) zdarma. Jistým omezením je však to, že služba zatím funguje pouze v prohlížeči Chrome. Ve volně dostupné variantě si nemůžete text uložit, ale stačí ho zkopírovat a vložit například do textového editoru, nebo můžete poznámku sdílet. Při diktování můžete použít i klíčová slova, jako například »Tečka« pro tečku na konci věty.


Úsměv měsíce

Šest programátorských zákonů:
1. V každém programu je alespoň jedna chyba.
2. Každý program lze zkrátit alespoň o jeden řádek.
3. Nejjednodušší chyby se nejhůře hledají.
4. Každou opravou se do programu zanese nová chyba.
5. Když už se zdá, že program je v pořádku, určitě jsme něco přehlédli.
6. Programátor dělá, co umí. Počítač si dělá, co chce. 

:-)

(Zdroj: Internet)


 
Praha | Pardubice | Brno | České Budějovice | Ostrava  
 
 

Copyright © XANADU, a.s., 2019