X-News – únor 2018

Spokojený zákazník: Nohel Garden

Společnost NOHEL GARDEN byla založena v roce 1991. Dnes má přes 200 zaměstnanců a je největším dodavatelem zahrádkářských potřeb v České republice a na Slovensku. Zákazníky má také v Polsku, Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku, Rumunsku, Estonsku a Rakousku. V nabídce má více než 10 000 aktivních položek včetně vysoce kvalitních osiv a cibulovin špičkového designu.

"XANADU je pro nás spolehlivým partnerem pro správu IT a konzultace, který se odborně a fundovaně věnuje všem našim požadavkům. Na XANADU oceňujeme síť poboček po celé republice i schopnost učit se nové věci a přijmout je do správy," říká Jiří Laipold, IT manager NOHEL GARDEN.


Office 2019 budou určeny jen pro Windows 10

Připravovaný kancelářský balík od Microsoftu s číslovkou 2019, fungující bez předplatného, bude určen jen pro nejnovější Windows 10. Na trhu se objeví někdy v průběhu letošního roku.

Oproti Office 365, které fungují na principu předplatného, je to samostatný kancelářský balík, který uživateli zůstane napořád. Ale má to háček: podle aktuálních zpráv společnosti Microsoft totiž novinka poběží jen na  nejnovější verzi operačního systému Windows.


Fotky z mobilu do počítače s Windows 10 bez cloudu

Loni Microsoft avizoval, že chystá aplikaci pro chytré telefony, která umožní snadný přenos fotografií do počítače skrze Wi-Fi, obejde se tedy bez synchronizace s cloudem. Aplikace Photos Companion je již dostupná a po spárování s aplikací Fotky na počítači za pomoci QR kódu umožní odeslat vybrané soubory.

Kód pro naskenování naleznete na počítači pod položkou Import – Skrze Wi-Fi. Jedinou podmínkou je, aby telefon i počítač byli na stejné síti. Aplikace je náhradou pro ty, kteří nevyužívají synchronizaci fotografií skrze úložiště OneDrive. Aplikaci stahujte pro Android z Play Storu a iOS z App Store.  


Budoucnost tisku: nové multifunkční tiskárny A3 od HP

Jsou chytré, zabezpečené a cenově dostupné.

Nové tiskárny řady A3 od HP nabízí pokročilé bezpečnostní prvky, cenově dostupnou barvu prostřednictvím tiskové technologie HP PageWide a delší provozní čas díky technologii HP Smart Device Services. Navýšila se rychlost tisku (je nejrychlejší ve své třídě) a docílilo se vyšší kvality tisku za nižší cenu: tiskárny spotřebují až jednu sedminu energie oproti jiným barevným laserovým zařízením ve stejné třídě.

Pokud hledáte v Česku či na Slovensku experty na firemní tisk, je tu XANADU. Jsme ti nejlepší. S důvěrou se na nás obraťte.


Google začíná blokovat otravné reklamy

Chrome, nejpoužívanější webový prohlížeč na světě, začal automaticky blokovat reklamu, která spadá do jednoho ze čtrnácti formátů porušujících pravidla organizace Coallition for better ads. Prakticky to znamená konec vyskakovací (pop-up) reklamy nebo reklamy přes celou obrazovku s odpočtem času.

Výběr formátů a chování reklamy, kterou bude Google Chrome blokovat, vychází ze studie spokojenosti uživatelů s reklamními sděleními na internetu. Google nechal přes 40 tisíc uživatelů hodnotit 104 sad reklam na počítačích i mobilních zařízeních. Největší odpor měli uživatelé právě k vyskakujícím reklamám, videoreklamám přehrávaným automaticky se zvukem nebo velké hustotě reklam na obrazovce. 


Apple začal prodávat HomePod

Nejnovějším produktem společnosti Apple je chytrý reproduktor HomePod, ve kterém je "schována" asistentka Siri. Díky tomu HomePod dokáže nejen přehrávat hudbu, ale také obsluhovat chytrou domácnost na základě hlasových povelů. Zařízení zatím není v Česku oficiálně dostupné, do kontinentální Evropy se dostane až ve druhé vlně.


Deset aplikací, které nejvíce zatěžují Androidy

Pravidelný čtvrtletní průzkum Avastu odhalil, které mobilní aplikace nejvíce ovlivňují stav baterie, výkon a data na Androidu.

Mezi aplikacemi, které se automaticky spustí při zapnutí zařízení a běží na pozadí, mají největší vliv na baterii, úložiště a spotřebu produkty od Googlu a Samsungu. Aplikace AllShare od Samsungu je z nich nejnáročnější.

Facebook, Spotify a Instagram zabírají nejvíce místa v úložišti telefonů či tabletů a Google Talkback, Facebook a Instagram naopak čerpají nejvíce dat.

Z aplikací, které aktivují sami uživatelé, nejvíce baterie spotřebovává Beaming Service od Samsungu, Samsung WatchOn a filmový přehrávač Netflix.

Více v článku časopisu Computerworld.


Úsměv měsíce

Peklo.
Potkali se dva čerti, smutný a veselý.
Ten veselý se ptá: "Co ti je, že si takový smutný?"
"Ale, pracovní problémy. Dělám na příjmu a v posledním čase nám dělají starosti programátoři..."
"Jaké starosti?"
"Například včera: Jeden nám zlikvidoval polovičku oddělení motorovou pilou, než se nám podařilo vysvětlit mu, že to není další level DOOMu..."

:-)

(Zdroj: Internet)


 
Praha | Pardubice | Brno | České Budějovice | Ostrava  
 
 

Copyright © XANADU, a.s., 2018