X-News – říjen 2018

Pořiďte si HP EliteDesk 705 Workstation Edition pro práci s grafickými programy

Počítač je vybavený osmijádrovými procesory AMD Ryzen Pro a umožňuje offline renderování a 3D modelování v CAD aplikacích. K dispozici jsou dva typy grafických karet: Nvidia Quadro P1000 nebo AMD Radeon Pro WX 3100. Z hlediska bezpečnosti je pracovní stanice vybavena hardwarově posíleným řešením umožňujícím samoopravu systému. Další programy umožňují ochranu BIOSu či správu velkého množství zařízení.

HP EliteDesk 705 Workstation Edition bude v České republice dostupný od listopadu 2018. Kontaktujte XANADU pro výhodnou cenovou nabídku.


Microsoft Surface Pro 6: stejný navenek, vylepšený uvnitř

Microsoft představil svůj nejnovější přírůstek do rodiny Surface – Surface Pro 6. Nasazena byla 8. generace procesorů Intel Core i5 a Core i7. Díky vylepšenému systému chlazení výkon narostl o 67 % a zvýšila se výdrž baterie: až 13,5 hodiny na jedno nabití při přehrávání videa. V základu bude 128GB paměť, vrcholem je 1TB úložiště.

Vzhled tabletu se příliš nezměnil. V hliníkovém těle se nachází 12,3palcový dotykový displej s jemným rozlišením. Zadní fotoaparát má 8 megapixelů s automatickým ostřením, čelní kamerka pro videohovory disponuje 5 megapixely. Pomocí čelní kamerky bude fungovat také zabezpečení skrze Windows Hello.

Líbí se vám Surface Pro 6? Objednávat můžete již nyní u XANADU.


Vidíte dobře?

Máte pocit, že se vám horší zrak? Než navštívíte odborného lékaře, můžete si udělat první test sami. Potřebovat k tomu budete smartphone, počítač a pravítko.

Pro snadnou a rychlou kontrolu ostrosti vidění do dálky slouží bezplatná aplikace Vidíš dobře dostupná pro operační systémy Android i iOS. Pomocí jednoduchého zrakového testu zjistíte, zda je vaše vidění dostatečně ostré. Alikace pomáhá rozpoznat potíže s viděním dříve, než je člověk subjektivně pocítí např. při řízení auta. Pro ty, kteří už brýle nosí, slouží jako kontrola stávajících dioptrií.


Facebook má první vlastní zařízení. Jmenuje se Portal

Jde o přístroj, který je vybaven obrazovkou a kamerou. Jeho účelem je zjednodušit videohovory uskutečněné prostřednictvím sociální sítě Facebook. Novinka má velmi jednoduché ovládání. Využívá systém umělé inteligence, který se stará o automatické zabírání a zaostřování jedinců před kamerou. Dokáže tedy zobrazit i pohybující se osoby.

Portal se bude nabízet ve dvou provedeních, která se budou od sebe lišit pouze velikostí obrazovky. Menší nabídne úhlopříčku deset palců, větší pak 15,6 palce. Obě novinky nabídnou reproduktor s hlasitým odposlechem, integrovaný mikrofon a internetovou konektivitu. Pro chod zařízení je nutný účet na Facebooku a aplikace Messenger, prostřednictvím které se videohovory uskutečňují.


Mapy Googlu najdou nejbližší nabíječky pro elektromobily

Google v polovině října přidal do svých Map informace o místech, kde je možné nabíjet elektromobily. Funkce je dostupná přes vyhledávání, do kterého stačí zadat výraz „EV station“, „electric vehicle chargers“ či hezky česky „nabíjecí stanice“. V mapových podkladech se následně zobrazí nejbližší místa, kde lze nabíjet elektrická auta.

Mají podobu špendlíku se speciální ikonkou. Po klepnutí se zobrazí další podrobnosti – zejména jaké typy a kolik nabíječek je na místě k dispozici. Samozřejmě nechybí fotografie místa, uživatelské recenze a další informace. Ve výsledcích vyhledávání se zatím zobrazují jen nabíječky vybraných sítí a provozovatelů.


Cisco: 53 % firem se někdy stalo obětí hackerského útoku

Studie Small and Mighty společnosti Cisco zjistila, že průměrný malý a střední podnik se denně musí vypořádat s téměř 5 000 bezpečnostními varováními. Vyšetřit však zvládne jen něco přes polovinu. Výzkum ukázal, že 53 % respondentů již zažilo úspěšný kybernetický útok.

Nejčastějším útokem, se kterým se společnosti setkaly, byl phishing (79 %). Následovaly útoky na konkrétní cíl (77 %) využívající pokročilé typy malwaru, a vyděračský software ransomware (77 %). Dalšími častými hackerskými útoky byly útoky DDos (75 %), kdy dojde k přehlcení a následnému výpadku služby či stránky, a prolomení BYOD zařízení (74 %), kdy útočník šíří nebezpečný software skrze osobní zařízení zaměstnance.

Jak zlepšit kybernetickou bezpečnost vaší fimy? Kontaktujte experty XANADU na bezpečnostní řešení!


Winamp se vrací

Legendární přizpůsobitelný hudební přehrávač Winamp se vrací v podobě mobilní aplikace. Její hlavní předností by měla být možnost přehrávat najednou veškerou muziku – včetně playlistů, podcastů, streamovaných radiových stanic atd.

Winamp poprvé vyšel v roce 1997. Jednalo se o velmi populární freewarovou aplikaci pro přehrávání médií. Poslední aktualizace Winampu proběhla v roce 2013, přesto program stále používá přes 100 milionů lidí. Kompletně nová verze Winampu bude k dispozici příští rok.


Úsměv měsíce

:-)

(Zdroj: Internet)


 
Praha | Pardubice | Brno | České Budějovice | Ostrava  
 
 

Copyright © XANADU, a.s., 2018