X-News – prázdniny 2018

HP nejvýkonnější pracovní stanice na světě

Pracovních stanice z rodiny HP Z patří mezi nejbezpečnější a nejlépe spravovatelné pracovní stanice na světě.

Součástí čtvrté generace je mj. HP Z2 Mini G4 Workstation, nejvýkonnější mini pracovní stanice na světě, která ukryla nadstandardní výpočetní výkon do malého balení o objemu pouhých 2,7 litru. HP Z2 Mini nebude navíc téměř vůbec slyšet – jde prý o nejtišší mini pracovní stanici na světě.

Do skupiny dále patří HP Z2 Small Form Factor (SFF) G4 WorkstationHP Z2 Tower G4 Workstation pro práci s CAD a podobnými programy, pro které je vybavena až Ultra 3D grafikou a nejnovějšími procesory Intel Core či Intel Xeon. Pro náročné uživatele, kteří chtějí zlepšit výkon svého počítače a zároveň mít desktop s profesionálními certifikacemi, nyní HP nabízí také model HP EliteDesk 800 Workstation Edition.

Jsou-li pro vás počítače každodenním pracovním nástrojem, obraťte se na experty XANADU, kteří vám doporučí ty nejvhodnější právě pro vaše potřeby.


Nový tablet od Microsoftu se přeci jen bude prodávat i v Česku

Počítače řady Surface sice Microsoft v tuzemsku oficiálně nenabízí, někteří prodejci se je ale rozhodli dovážet na vlastní pěst. Tabletům ve verzi 64GB nebo s 128GB udává tempo procesor Pentium 4415Y z edice Kaby Lake-Y. Ten má dvě jádra a čtyři vlákna díky technologii HyperThreading, všechna pracují při frekvenci 1,6 GHz. Základní provedení nabídne 4 GB operační paměti, vyšší verze pak 8 GB. Výrobce vsadil na 10palcový displej s poměrem stran 3 : 2. Rozlišení tohoto panelu je 1800 x 1200 obrazových bodů. Tablet dovede pracovat se stylusem Surface Pen a dovede rozpoznat až 4096 úrovní přítlaku. 

XANADU je prodejním partnerem společnosti Microsoft. Potřebujete-li poradit nebo nakoupit, kontaktujte nás.


WhatsApp zpoplatní zprávy firmám

WhatsApp patří celosvětově mezi nejoblíbenější messengery i díky tomu, že je pro uživatele zcela zdarma. To se do budoucna zřejmě nezmění, Facebook se ale chystá zpeněžit firmy využívající WhatsApp Business. Ty nově budou muset platit za zprávy uživatelům, pokud jim nestihnou odpovědět včas: pokud se bude jednat o odpověď na zprávu uživatele, má firma 24 hodin na zaslání zprávy, aby byla bezplatná. V případě, že dojde k odeslání později, zaúčtuje se částka ve výši 0,5 centu až 9 centů. Výsledná částka se odvíjí od toho, z jaké země koncový uživatel pochází. Stejná částka se bude účtovat i tehdy, když bude firma posílat zprávu např. o doručení balíku, tedy z vlastní iniciativy.


Xerox uvedl nový univerzální tiskový ovladač

Společnost vyvinula nový univerzální tiskový ovladač Global Print Driver V4, který přináší jednotné ovládání nejen pro tiskárny Xerox, ale také pro tiskárny jiných výrobců. Ovladač nabízí jednoduché uživatelské prostředí, které zobrazuje aktuální úroveň spotřebního materiálu, stavy zásobníků, fronty tiskových úloh a jejich stavu. Odstraňuje také nutnost manuální aktualizace tiskáren. Global Print Driver sám tiskárnu rozpozná a automaticky se zaktualizuje...


Facebook a Instagram pohlídají, kolik času na nich strávíte

Obě sociální sítě spouští funkci, která vám ukáže, kolik času na nich trávíte. Nové funkce se nacházejí v nastavení obou aplikací. Ovládací panel uživatelům zobrazí průměrný čas strávený v aplikaci na určitém zařízení. Bude možné zobrazit celkový čas v rámci dne a nastavit si časový limit a upozornění na jeho překročení. Půjde i ztlumit upozornění na nové zprávy a aktivitu přátel.


Jára Cimrman zmizel ze streamovacích služeb

Hry Divadla Járy Cimrmana si již na Spotify, Apple Music a dalších službách nepustíte. Vydavatelství Supraphon se totiž rozhodlo stáhnout kompletní katalog mluveného slova ze všech streamovacích služeb. Nově budou tato alba jen ke stažení. Streamovací služby podle firmy nerespektují specifika mluveného slova, a zařazení takového katalogu tak nedává ekonomický smysl.


Jak si vyměnit občanský průkaz za eObčanku s čipem

I když vám zrovna nekončí platnost současného občanského průkazu, můžete si jej vyměnit za nový na vlastní žádost. To je možné na  libovolném obecním úřadu obce s rozšířenou působností. Proces je pak velmi jednoduchý a není třeba vyplňovat dopředu žádný formulář nebo nosit papírovou fotografii, vše vyřídíte na místě. S sebou si vezměte pouze současný občanský průkaz.

Po příchodu k přepážce stačí uvést, že požadujete výměnu průkazu na vlastní žádost a nedochází ke změně žádných údajů. Za tuto výměnu se platí poplatek 200 Kč. Standardní doba pro vyřízení je 30 dní, chcete-li mít občanku dříve, můžete si připlatit za expresní vyřízení do 5 dnů.


Úsměv měsíce

:-)

(Zdroj: Internet)


 
Praha | Pardubice | Brno | České Budějovice | Ostrava  
 
 

Copyright © XANADU, a.s., 2018