X-News – leden 2019

XANADU: získali jsme ocenění HP partner roku 2018

V roce 2018 jsme se stali největším partnerem HP v prodeji A3 tiskáren. Také v letošním roce chceme být vaší první volbou při hledání partnera pro zajištění efektivních tiskových řešení. Chcete mít tisk pod kontrolou? Kontaktujte XANADU!


Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako elektromobil mezi flotilou dieselových a benzinových aut. Technologie budoucnosti. Přes skákající hlavy a malé kazety ušly inkoustové tiskárny hodně velkou cestu. 

Článek na Novinky.cz rozbíjí mýty o tom, že inkoustové kazety jsou drahé a tisk je pomalý, že inkoustové hlavy je potřeba často měnit a zasychají, že se inkoust rozmazává a že je obsluha tiskáren náročná. To, že inkoustový tisk dává smysl, vám potvrdí i experti XANADU na tisková řešení


Dell použije plasty z oceánů při výrobě nového notebooku

Společnost Dell ukázala první notebook, u kterého bude využit plastový odpad z oceánů. Hybrid Latitude 7400 2-in-1, který kombinuje klasický notebook a tablet, je prvním strojem na světě, jenž používá senzor vzdálenosti a je vybaven funkcí ExpressSign-in, která zjistí přítomnost uživatele, probudí systém a okamžitě provede snímání pro rozpoznání obličeje, používané k přihlášení. Když si uživatel udělá přestávku a vzdálí se, zařízení to rozpozná a uzamkne se, aby šetřilo energii baterie a zajistilo bezpečnost. 

Model Latitude 7400 2-in-1, který mimochodem obdržel ocenění CES 2019 Innovation Honoree, je nejmenší komerční 14" zařízení 2v1 na světě. Navzdory kompaktním rozměrům je výkon novinky solidní. Hybrid je zkonstruován tak, aby jej bylo možné na jediné nabití používat až 24 hodin a technologie ExpressCharge umožňuje dobít baterii na 80 % kapacity za pouhou hodinu.

 


 

Windows 10 budou za předplatné nejen pro firmy, ale i pro běžné uživatele

Microsoft o Windows 10 rád prohlašuje, že je to „poslední verze Windows“. Skončil tím éru klasického nákupu licencí nových verzí systému. Systém se totiž nově vyvíjí průběžně a uživatelé dostávají vylepšení v menších dávkách, častěji a zdarma. Jenže jak na uživatelích vydělat? Šéf firmy Satya Nadella v rozhovoru pro CNBC uvedl, že míří k předplatnému. 

Pro Microsoft to nebude nic nového, službu už od roku 2017 nabízí firmám pod názvem Microsoft 365. Jedná se o ucelený balíček softwaru a služeb Office 365 a systému Windows 10 k tomu. Firmy takto mohou platit za každou klientskou stanici a správa licencí je pro ně v konečném důsledku jednodušší. A právě službu Microsoft 365 hodlá Microsoft nabídnout i běžným uživatelům. Pro ty již existuje nabídka Office 365, tedy kancelářského balíku a navázaných služeb. Microsoft 365 bude tedy Office 365 spolu s Windows 10 za jedno předplatné. 

Nebezpečná aplikace pro Android

Bezpečnostní analytici společnosti ESET upozorňují na novou rizikovou aplikaci Blockers call 2019, která byla k dispozici v oficiálním obchodě Google Play.

Nástroj pro blokování hovorů Blockers call 2019 byl pro uživatele hrozbou, která umožňovala útočníkům vzdálený přístup do bankovního účtu napadeného uživatele. Útočníci cílí výhradně na klienty bank působících v České republice, kterým mohli zcizit přihlašovací údaje. Díky rychlé a koordinované aktivitě společnosti ESET a bankovních domů došlo k rychlé detekci a nastavení účinných opatření. Aplikace před odstraněním z obchodu Google Play měla více než 10 tisíc stažení.


IKEA začala v Česku prodávat certifikovaný Lightning kabel za 199 Kč

Švédský nábytkářský gigant IKEA začal prodávat Lightning kabel s certifikací MFI. Největší výhodou příslušenství je především cena, která se zastavila na 199 korunách.

LILLHULT, jak se Lightning kabel z dílny IKEA nazývá, je 1,5 metru dlouhý kabel, jenž je o něco odolnější než originál od Applu, a to především díky nylonu, kterým je kabel opletený. Nevadí mu tak časté smotávání, ohýbání ani přenášení, což potvrzuje i přichycená elastická páska. Kvalitnějším dojmem působí také oba konektory – Lightning a USB-A (2.0). Pozitivní je také poměrně dobrá dostupnost, protože LILLHULT lze zakoupit nejenom na všech pěti tuzemských pobočkách IKEA, ale také v on-line obchodě. 


Dodejte šmrnc zimním fotkám

Vzhled zimní krajiny je jiný, a trochu jiný je tedy i postup při fotografování a při úpravě snímků. Fotografie zimní krajiny jsou někdy šedé a nudné, málo kontrastní a málo barevné. Jak fotky vylepšit, radí článek na serveru Chip.cz


Úsměv měsíce

:-)

(Zdroj: Internet)


 
Praha | Pardubice | Brno | České Budějovice | Ostrava  
 
 

Copyright © XANADU, a.s., 2019