X-News – březen 2018

 

Microsoft ukázal aktualizovaný webový Outlook

Microsoft uvolnil aktualizovanou podobu beta verze e-mailového klienta Outlook.com. Jeho hlavní novinkou je integrace Skypu. Každé vlákno konverzace se nově otevírá v samostatném miniokně. Užitečnou novinkou je také zpřehlednění doinstalovaných doplňků pro oblíbené služby jako je např. Evernote nebo Trello.

Při práci s kontakty se po najetí myší na jméno ukáží nové karty s podrobnostmi a pokud danou osobu přidáte do oblíbených, vytvoří se v levém menu samostatná záložka s přehledem e-mailů právě s vybraným kontaktem. Redesignu se dočkal i kalendář, který se po vzoru nedávné proměny Google kalendáře zbavil výrazných barevných prvků a zjednodušil události. Rozšířené byly automatické ikony, které se přidávají k události dle jejího názvu pro snazší orientaci.

Náhledy novinek najdete v článku na webu Živě.cz.


Počítače HP Elite Slice do konferenčních místností

Novinka se řadí do kategirie ultra kompaktních počítačů a je plně kompatibilní se službou Skype Room Systems sloužící pro video konference. Proto také HP inovovalo příslušenství: hlavní novinkou je přepracovaný kombinovaný reproduktor a všesměrový mikrofon, jenž je schopný zřetelně zachytit zvuk až do vzdálenosti pět metrů od zdroje, což ocení společnosti pořádající časté schůzky ve velkých zasedacích místnostech. Druhým zásadním příslušenstvím je dotyková obrazovka připojitelná přes USB-C, která umožňuje snadněji ovládat počítač a při velikosti 12.3'' nezabere ani mnoho místa.

Tablet v sobě nese takzvaný senzor přítomnosti, který rozezná osobu vstupující do blízkosti přístroje a pomocí automatiky zahájí virtuální schůzku bez nutnosti jakkoliv zasahovat či cokoliv spouštět ručně.

S tím, abyste ve firmě komunikovali efektivně a bezpečně současně, vám poradí experti XANADU.


ESET chrání proti podvodným e-shopům

Společnost ESET rozšiřuje ochranu svých uživatelů proti podvodným e-shopům a spolupracuje při tom s Českou obchodní inspekcí (ČOI). Využitím dat ČOI může ESET upozornit uživatele na internetové obchody s vysokým rizikem podvodu.

ČOI v nedávné době zaznamenala trend nárůstu e-shopů, které vznikají na exspirovaných doménách s českou koncovkou. Internetové obchody, které nejčastěji nabízí obuv, oblečení či kosmetiku, spojuje nedohledatelný majitel a řada přestupků proti českým právním předpisům. Jedním z typických znaků těchto e-shopů je například absence kontaktních údajů na provozovatele webu, které nahrazuje pouze odpovědní webový formulář.


Nejmenší počítač na světě je velký 1x1 mm

Zatím nepojmenovaný prototyp s několika stovkami tranzistorů by měl najít využití mimo jiné jako schopnější náhrada RFID čipů zabudovaných do obalů nebo přímo do produktů, u kterých výrobci chtějí hlídat pravost. Informace o pravosti zboží má zajistit použití blockchainu, databázové technologie, která díky kryptografii zajišťuje důvěryhodnost uložených informací. Při správném nasazení je téměř nemožné falšovat záznamy o produktech a transakcích. O udržení počítače v chodu se budou starat fotovoltaické baterie.

Obrana před padělky je důležitá například ve zdravotnictví, automobilovém průmyslu, nebo v potravinářské výrobě, využití najde i ve světě strojové komunikace / internetu věcí, může sloužit například k třídění získaných dat. Podle IBM budou podobné počítače běžnou součástí výrobků už do pěti let.


Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Česká televize spouští na konci března novou pozemní vysílací síť, na kterou umístí všechny své programy v plném vysokém rozlišení. Nová síť  bude vysílat ve formátu DVB-T2, na který postupně přejdou všechny volně vysílané televizní kanály. S DVB-T2 si však mnohé dnešní televizory a set-top-boxy neporadí, a diváci se tak budou muset na změnu vhodně vybavit.

Program ČT D/Art bude z důvodu uvedené změny přeřazen do jiné vysílací sítě a program ČT Sport bude ze současného DVB-T vysílání dokonce zcela vyřazen. Článek na iDnes.cz radí, jak se na tyto změny připravit a jak o oba programy nepřijít.

(zdroj obrázku: České radiokomunikace) 

Apple tajně vyvíjí nové microLED obrazovky

Nástupce současných obrazovek vzniká v tajné továrně v Kalifornii. Obrovské investice už mají reálný výstup v prvních testovacích produktech, není přitom pravděpodobné, že by se nové obrazovky objevily v přístrojích v příštích třech až pěti letech. Apple informace agentury Bloomberg nepopřel, ale odmítl se k nim vyjádřit.

MicroLED obrazovky jsou ploché, avšak tenčí a jasnější než současné OLED využívající technologii organických elektroluminiscenčních diod. MicroLED využívají mikroskopické elektroluminiscenční diody, které díky své miniaturní velikosti umožňují lepší rozlišení. Místo organických látek také diody využívají anorganickou látku, která má delší životnost.

Posun Applu k výrobě obrazovek by mohl v dlouhodobém výhledu poškodit zavedené výrobce jako Samsung Electronics, Japan Display, Sharp a LG Display.


SSD s rekordní kapacitou: 100 TB v běžné 3,5" velikosti

Nimbus Data ExaDrive DC100 je SSD o klasické 3,5palcové velikosti, které se pyšní neuvěřitelnou rekordní kapacitou 100 TB. Je určen pro datacentra, díky čemuž umožní dostat větší kapacitu rychlého úložného prostoru do jednoho racku (až 990 PB) a zároveň nabízí až o 90 % nižší spotřebu na jeden terabajt kapacity (0,1 W/TB) než jakékoli konkurenční řešení na trhu.

Potřebujete bezpečně ukládat velké objemy dat? O hardwaru a softwaru pro serverovou infrastrukturu i datová centra víme (téměř) vše. Kontaktujte odborníky XANADU, poradí vám.


Úsměv měsíce

:-)

(Zdroj: Internet)


 
Praha | Pardubice | Brno | České Budějovice | Ostrava  
 
 

Copyright © XANADU, a.s., 2018